Frakt 59 kr
Betalning mot faktura
Snabba leveranser
25 år i branschen
Priser inkl. moms

Frakt 59 kr
Fakturabetaling
Rask levering
25 år i bransjen
Priser inkl. mva

Produkter
Jabra extra Evolve duo stereo 80 headset

Jabra extra Evolve duo stereo 80 headset

  • 3 240 kr

  • 2 592 kr exkl moms
  • Ej i lager
  • Frakt 59 kr
  • Artikelnr: JA14401-11
  • Jabra artikelnr: 14401-11

Jabra extra Evolve duo stereo 80 headset

Om du enbart behöver ett extra Jabra Evolve 80 duo inklusive 3.5mm-kontakt kan detta headset beställas separat. Jabra Evolve 80 duo kommer med en 3.5mm-kontakt inbyggd i kontrollenheten så att du är fri att ansluta ditt trådbundna headset till en dator, smartphone eller surfplatta.
 
Jabra Evolve 80 UC Stereo är ett professionellt headset utformat för att förbättra koncentrationen och samtalen. Förstklassig bullerdämpande teknik ger dig lugn och ro att arbeta i livliga öppna kontorslandskap; det skapar en koncentrationsbubbla runt dig så att du kan fokusera på arbetet. Högtalarna är byggda för stil och komfort med öronkuddar med konstläderöverdrag och är särskilt utformade för att reducera kontorsbuller. Kombinerat med aktiv bullerdämpande teknik får du maximalt skydd mot kontorsbuller.
 
När du inte sitter i samtal eller när du är på språng, kan mikrofonarmen sömlöst fällas in i huvudbågen - så att du enkelt kan göra ditt kontorsheadset till ett personligt headset.
 
Det fristående headsetet kan matchas med din befintliga Evolve Link, som definierar om headsetet passar till UC- eller Microsoft Lync-lösningar. Jabra Evolve 80 duo är optimerat för Unified Communication och installeras på direkten via plug and play. Headsetet fungerar perfekt till alla ledande leverantörer av Unified Communication-system, så att du kan fokusera på samtalet.
 
- Fungerar tillsammans med mobiltelefoner
- Utformad för att optimera upplevelsen vid användning av en Unified Communications-klient
- MP3
- Music phone
Anslutningsbarhet
Användning Fungerar tillsammans med mobiltelefoner. Utformad för att optimera upplevelsen vid användning av en Unified Communications-klient. MP3. Music phone.
Operativsystem Mac / Windows. Operativsystemen som stöds av enheten.
Certifiering och standarder
Certifieringar Certifierad av Cisco. Certifierad av Avaya.
Design
Typ av öronkudde Konstläderöverdrag. Stora (L) öronkuddar med konstläderöverdrag.
Mikrofon
Mikrofontyp Nej. Det finns i nuläget ingen information om vilken typ av mikrofon (eller mikrofoner) enheten är utrustad med.
Mikrofonkänslighet Standard (E-STD). Standard (STD) mikrofonkänslighet kan jämföras med en normal telefonmottagare och används i de flesta telefonenheter.
Sekretessfunktion Ja. Med sekretessknappen kan du stänga av eller på mikrofonljudet direkt på enheten.
Högtalare
Frekvensomfång Hifi-Narrowband. Frekvensomfånget beskriver vilket frekvensområde en högtalare kan producera och mäts i Hertz.
Digital signalbehandling Nej. Enheten använder inte digital signalbehandling (DSP).